سفیر صبا
موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران قم


خبرنامه
 
  ​حضور مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران در دومین نمایشگاه دستاورد های پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی ...

 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران)، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه های علمیه، روز شنبه 20/9/95 توسط حجت الاسلام و المسلمین اعرافی رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور، با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین عشرتی، رئیس موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران و جمعی از مسولین دفتر تبلیغات اسلامی، فرهیختگان و پژوهشگران مدعو در سالن همایش های دفترتبلیغات اسلامی افتتاح شد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین اعرافی و هیئت همراه به اتفاق جمعی از مسئولان و فرهیختگان و اندیشمندان حوزوی، از غرفه های مختلف نمایشگاه که حاصل دستاوردهای پژوهشی بخش های زیر مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی بود، بازدید کردند.
ایشان در ادامه از غرفه موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران بازدید کرده و ضمن بررسی دستاوردهای پژوهشی این موسسه، با توضیحاتی که توسط حجت الاسلام والمسلمین عشرتی رییس موسسه آموزش عالی حورزوی معصومیه خواهران ارائه گرید، در جریان توجه ویژه ی مسئولین موسسه نسبت به زمینه سازی مناسب جهت حضور بانوان محقق طلبه در عرصه های علمی با رویکرد طلبگی قرار گرفتند.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: معارف
[پنجشنبه 1395-09-25] [ 10:26:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  ​رونمایی از آرم مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران ...

لوگوی موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه

مراسم رونمایی از نشان مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین عشرتی رئیس مؤسسه و جناب آقای بهرام پور مفسر قرآن کریم، معاونان، مدیران گروه ها، کارکنان و طلاب؛ در سالن اجتماعات مؤسسه برگزار شد.
در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین عشرتی ضمن تبریک فرا رسیدن ربیع الاول در خصوص معرفی آرم مؤسسه گفت: امروزه نشان ها را به گونه ای ارائه می دهند که در عین سادگی، گویا باشد. ایشان با اشاره به دیگر شاخص های طراحی نشان مؤسسه از جمله حوزوی و آموزشی بودن ، درج نشدن آیات و یا نامی متبرک را به لحاظ حفظ حرمت آنها ذکر نمودند.
وی افزود: در آینده نزدیک در تمام برنامه های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی ارائه شده از طرف مؤسسه، شاهد درج آرم موسسه خواهیم بود. سپس حجت الاسلام والمسلمین عشرتی از همه عزیزانی که درتثبیت این نشان همکاری داشتند تشکر کردند.
رئیس موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه در پایان بر حضور و تلاش مجدانه طلبه ها در ارتقاء سطح علمی، پژوهشی و فرهنگی اشاره کردند و نسبت به بهره مندی از برنامه های تدوین شده در رشد آنان تاکید کردند.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: معارف
 [ 10:06:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  ​دومین نشست «اخلاق در قرآن» با حضور جناب آقای بهرام پور ...

استاد بهرام پور

دومین نشست «اخلاق در قرآن» با سخنرانی مفسر قرآن جناب آقای بهرام پور در سالن اجتماعات موسسه معصومیه خواهران برگزار شد.
جناب آقای بهرام پور با اشاره به سخنان نشست قبل و اینکه «سه ظلمت سر راه انسان است.» گفت: «این سه ظلمت عبارتند از : اول: ظلمت اظلم ؛ که در آن وظیفه خروج از ظلمت با خود انسان است. دوم: ظلمتهای سیئات؛ خروج از این ظلمات هم با راهنمایی ها و هدایتهای انبیاء، توسط خود انسان ها صورت می پذیرد و سوم: ظلمت های ناشناخته؛ خدا می فرماید: اگر انسان سیئات را ازخود دور کرد، امکان شناخت این ظلمات ناشناخته را من خودم به قلبش می فرستم تا از این ظلمات ناشناخته خارج شود.»
وی در قبال وظیفه طلاب در هدایت جامعه تصریح کرد: «طبق قرآن و عبارت «هدی للناس» در آن، حوزه‌های علمیه و طلاب ملزمند تا مباحث سخت را برای مردم آسان کنند.»
مفسر قرآن آقای بهرامپور با طرح این پرسش که آیا اعمال انسان نزد خداوند زائل خواهد شد، در قالب یک مثال گفت: «هرکس یک نقطه ضعف دارد. شیطان شش هزار سال عبادت کرد. اما نقطه ضعف او غرور بود. شیطان از خدا بعد از رانده شدن مطالبه مزدِ عبادت های قبلی اش را کرد و خداوند فرمود: بگو چه می خواهی… معلوم می شود که خدا قبول داشت که او عبادات مقبوله ای داشته است.»
آقای بهرامپور افزود: «اگر رُزِقَ مورد وعده خدا روزی ما شد، این رِزق مثل چک تضمینی است که قطعا نقد خواهد شد. از خدا باید بخواهید اعمالتان را رُزِقنا حساب کند. این یعنی چک تضمینی و نه کاغذ پاره. اگر اعمال نیک انجام دادی، یعنی رُزِقَ شدی. بهشتیان می گویند رُزِقنا مِن قَبل؛ یعنی از همان قبل روزی ما شده بود.»
وی در ادامه با بیان عبارت «اولیائهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات» در تبیین اخراج از نور به واسطه طاغوت گفت: «طاغوت وقتی بخواهد کسی را تربیت کند، اول نورها را از او می زداید و سپس او را به انحراف می کشاند…»
آقای بهرامپور با تأکید بر اینکه عالم محضر خدا و نگاه گاه اوست… ، طلاب را مورد خطاب قرار داد و گفت: «در دل بچه‌ها تان نور و نورانیت بکارید. مثلا به کودک پول به بدهید تا به فقیر دهد و رحم علی گونه را در او زنده کنید.» وی افزود: «خواهران من! آنچه در پیشگاه الهی ما را رشد میدهد قبل از همه اخلاص است. چون شما طلاب مبلغان دین می شوید، لذا میدان ندهید به این فکر که من برترم.»
استاد بهرامپور همچنین برخی از مصادیق ورود نورانیت به زندگی طلاب چون احترام به دیگران، کسب اجازه از معصومین و حضرت معصومه در نقل تفسیر برای مردم، بی تفاوتی به تعاریف دیگران، محور قرار دادن قرآن و غیره را بر شمرد و در دعای پایانی خود عنوان کرد: «خدایا تو که بندگانت را هدایت میکنی، از طریق ما این کار را انجام بده….

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: اخبار موسسه, معارف, قرآن
[یکشنبه 1395-09-14] [ 01:31:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  برگزاری دوره آموزشی تربیت مربی خانواده ...

تربیت مربی خانواده

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: اخبار موسسه
 [ 01:25:00 ب.ظ ] لینک ثابت
 
فراخوان یاوران حسینی