سفیر صبا
موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران قم


خبرنامه
 
  ما زنده‌ايم؟؟؟؟؟؟ ...

امام زمان و انتظار

سيد عبدالکريم کفاش چه کرده بود که امام زمان(عج) خود به ديدارش مي‌آمدند؟
کفاش پيري که در گوشه‌اي از بازار بساطي داشت ولي حتي کفش‌هاي مولايش را هم بي‌نوبت تعمير نمي‌کرد.
پس هفته‌اي نمي‌گذشت که حجت خدا به او سر نزنند. روزي از او پرسيده بودند: اگر هفته‌اي يک بار ما را نبيني چه خواهد شد؟
سيد عبدالکريم پاسخ گفته بود: آقاجان مي‌ميرم.
آقا سر تکان داده و فرموده بودند: اگر چنين نبود ما را نمي‌ديدي!

(يعني راست مي‌گويي سيد عبدالکريم)


سيد عبدالکريم اگر هفته‌اي مي‌گذشت و امام زمانش را نمي‌ديد مي‌مرد و هفته‌ها و ماه‌ها و سال‌ها مي‌گذرد و ما به گمانمان زنده‌ايم!!!!!!!

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: الفبای انتظار
[پنجشنبه 1394-02-31] [ 11:55:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  حالا شما بفرماييد آيا کودک سخن‌ران مي‌خواهيد؟ ...

کودک و سخنرانی

مکالمه دوطرفه ميان کودکان و ديگران نقش بسيار مهمي در يادگيري زبان در آن‌ها دارد. معمولاً زبان‌شناسان و متخصصان کودک، والدين را تشويق مي‌کنند تا کودکان‌شان را از طريق خواندن متن و توصيف وقايع ساده روزانه يا گفتن شعر و قصه‌هاي کوچک به يادگيري زبان مشغول سازند. خواندن اطلاعات توسط ابزارهايي نظير لوح فشرده و نوار تأکيد چنداني بر نقش کودک در تبادل زباني نداشته و در حقيقت تا آن‌جا که ممکن است فرصت کودک را براي صحبت کردن کمتر مي‌کند.
جهت شناسايي فاکتورهايي که در پيشرفت زبان و گفتار کودکان مؤثرند، پژوهشگران 257 خانواده را که بچه‌هايي کمتر از چهار سال داشتند، مورد بررسي قرار دادند. در اين تحقيق، کودکان در معرض گفت‌وگو با والدين، تلويزيون، و گفت‌وگوي يک طرفه والدين با کودک قرار گرفتند. يک سيستم ديجيتال ضبط صدا يا پردازشگري به نام LENA تأثير اين عوامل را بر گفتار کودکان اندازه‌گيري کرد و محققان توسط اين فناوري برخي از عواملي را كه در محيط زباني کودک تأثير بيش‌تري داشت، كشف كردند و به اين وسيله به ديدگاه‌هاي جديد و ارزش‌مندي دست يافتند.

ادامه »

موضوعات: مشاوره
 [ 11:49:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  نظم صددرصدي! ...

يکي از ويژگي‌هاي مشترک توانگران جهان، نظم فوق‌العاده و متحيرکننده آن‌هاست. انسان‌هاي موفق قادرند همه اجزاي وجود خود را در يک نقطه متمرکز کنند. آن‌ها مانند ساعت، روي تمام دقايق و حتي ثانيه‌هاي خود حساب باز مي‌کنند.
دقت کنيد! پيام آن‌ها نظم نود و نه‌درصدي نيست. يعني وقتي يک درصد به يک کار امکان شکست بدهيد، نتيجه‌اي جز تلخي براي شما به ارمغان نخواهد آورد. اميدوارم توانسته باشم در ذهن‌تان به اين جمله معناي تازه‌اي ببخشم: يا کاري را انجام ندهيد و يا به خود متعهد شويد به لطف و پشتيباني خداوند، اين کار را صددرصد انجام خواهيد داد مثلاً اگر قرار است ورزش کنيد، در هر شرايطي حتي اگر از آسمان سنگ ببارد، به خيابان بزنيد و يا اين‌که فکر ورزش کردن را از سرتان بيرون کنيد.

بزرگي مي‌گويد: اعتقاد دارم براي شکست، چهل ميليون دليل وجود دارد، اما بهانه اصلاً!
اگر قرار است درس بخوانيد و روزانه مثلاً پنج ساعت مطالعه کنيد به هيچ قيمتي آن را به چهار ساعت و 59 دقيق نرسانيد.
دوست قدرت‌مندي دارم که چند سالي است به سلامتي خود اهميت بيش‌تري مي‌دهد. او به خود متعهد شده است که شيريني نخورد. چند شب پيش در يک ميهماني از او خواستم کامش را شيرين کند. جواب او فوق‌العاده بود:

هرگز! از شيريني تعهد به خويشتنم، شيرين‌تر نخواهم يافت، حاضر نيستم به هيچ قيمتي به موفقيتم خيانت کنم.


عزيزانم! توجه کنيد: هر کاري که مي‌کنيد اراده کنيد آن را صددرصد انجام دهيد. اگر معامله‌اي مي‌کنيد، به کلام و يا قراداد خود صددرصد اعتقاد داشته باشيد و به هيچ قيمتي، به لغو آن فکر نکنيد، حتي اگر ميليون‌ها تومان متضرر شده‌ايد، براي برنده، آرزوي خير و برکت کنيد.

خوانندگان خوب!
تصور کنيد جهاني را که همه صددرصد به آن‌چه که مي‌گويند، عمل مي‌کنند و ايمان دارند.

………………………………………………………….

ا. حلت

 

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نکته های ناب
 [ 11:35:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  ديانت و سلامت برادرند ...

دعا و سلامتی

دكتر سيدحسن علم‌الهدايي(عضو هيئت علمي دانشگاه فردوسي مشهد)


آيا دين و معنويت مي‌تواند موجب بهبود سلامت خانواده‌ها شود؟

آيا آموزه‌هاي مذهبي و الگوهاي فكري پيامبران الهي مي‌تواند تحمل‌پذيري صبورانه و آگاهانه ما را در برابر حوادث تلخ و شيرين زندگي تقويت كند؟

اين‌كه مي‌گويند پاي‌بندي به اعتقادات، تضمين‌كننده آرامش و نشاط بيش‌تر در زندگي است صحت دارد؟

پس چرا بسياري از ما كه مدعي دين‌داري هستيم اين اثربخشي را در مشكلات عاطفي و رواني خود نمي‌بينيم؟


درباره اين پرسش‌هاي ذهني شما بايد گفت كه اهميت دين و رشد معنوي در انسان در چند دهه اخير بسيار مورد توجه روان‌كاوان و روان‌شناسان قرار گرفته است حتي متخصصان هم به طور جدي دريافته‌اند كه شيوه‌هاي موجود علمي و درماني براي بهبود مشكلات رواني و حتي جسماني كافي نيست. مثلاً ديده‌اند گرايش‌هاي سالم ديني، فشار خون انسان را تعديل مي‌كند اما اين‌كه دين و رشد معنويت چگونه مي‌تواند سلامت جمسي و رواني ما را تقويت كند تا حد زيادي به سبك زندگي اخلاقي و حتي تغذيه دين‌دار راستين بستگي دارد. براي نمونه، يك مسلمان واقعي در دين ما مشروب نمي‌خورد، مخدر استفاده نمي‌كند، رفتارهاي غيرمشروع ندارد، به آزار ديگران و رفتار غيرانساني نمي‌پردازد و… در حقيقت، او با هر يك از اين پرهيزها از برخي دغدغه‌هاي رواني و استرس‌زا و برخي عواقب و مشكلات جسماني فاصله مي‌گيرد و به سلامتي نزديك مي‌شود. تجربه شخصي من در برخورد با خانواده‌هايي كه متأسفانه به دليل ضعف آموزش فرهنگي و ديني و غفلت از خدا دچار گرفتاري مي‌شوند نشان داده آن‌ها در جنجال خانوادگي و خشونت‌هاي خانگي به خاطر چنين كمبودي دچار آسيب شده‌اند.
بسياري از صاحب‌نظران غربي معتقدند عقايد ديني در اميدوار كردن انسان و ايجاد انگيزه و شفا يافتن براي بيماري‌هاي جسمي و رواني آن‌ها مؤثر است حتي مطالعه جديدي نشان مي‌دهد برخي مبتلايان به بيماري ايدز كه بيش‌تر عمر كرده بودند، براي كنار آمدن با بيماري خود به دين متوسل شده بودند و در مراسم ديني خود شركت مي‌جستند. روابط و پيوندهاي اجتماعي حاصل از فعاليت ديني موجب كنترل و كاهش افسردگي و اضطراب مي‌شود و از تنهايي انسان مي‌كاهد. در قرآن كريم، آشكارا اشاره به شفابخشي جسم و جان شده و آيات الهي زيادي معناي هدايت و رحمت براي مردم را به همراه دارند حتي تمثيل «طبيب» براي همه پيامبران الهي نيز كنايه از وظيفه آنان در تحقق سلامتي و شفاي بشر دارد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نکته های ناب, مشاوره
 [ 11:29:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  12 تا بچه کافي است... ...

ديويد باتزري، که يکي از خاخام‌هاي مطرح فلسطين‌اشغالي است در اجتماع هزاران زن صهيونيست در يک مراسم مذهبي از آن‌ها درخواست کرد که دست‌کم 12 فرزند به دنيا بياورند و از اقدامات جلوگيري از بارداري استفاده نکنند و حتي بعد از 40 سالگي نيز براي به دنيا آوردن فرزند تلاش کنند. وي در اين اجتماع تصريح کرد: هر دختري که ازدواج مي‌کند بايد تلاش کند که 12 فرزند به دنيا بياورد.
اين خاخام يهودي در ادامه گفت: حتي در 40 سالگي و بيش‌تر نيز به دنيا آوردن بچه ممکن است و اين خطرناک نيست. گفتني است در حالي که رشد جمعيت مسلمانان در سرزمين‌هاي اشغالي 5 درصد است اين نرخ رشد در ميان يهوديان سالانه 3 درصد است. اين موضوع اين گمانه‌زني را ايجاد کرده که تا چندي ديگر تعداد اعراب مسلمان در سرزمين‌هاي اشغالي بيش از تعداد يهوديان شود.
سردمداران قوم يهود که سال‌هاست يهوديان سرتاسر دنيا را به فلسطين اشغالي کوچ مي‌دهند، خانواده‌ها را نيز به داشتن فرزندان بيش‌تر تشويق مي‌کنند تا بدين وسيله آمار يهوديان جهان را بالا ببرند. ظاهراً شعار کنترل جمعيت فقط در کشورهاي مسلمان جدي گرفته شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نکته های ناب
 [ 11:23:00 ق.ظ ] لینک ثابت
 
فراخوان یاوران حسینی