سفیر صبا
موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران قم


خبرنامه
 
  آثار بوستان کتاب در مورد امام حسین، امام سجاد و حضرت ابوالفضل علیهم السلام ...

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: مناسبت ها, یار مهربان
[چهارشنبه 1394-03-06] [ 12:43:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  مسابقه کتابخوانی سیمای فرزانگان ...

مسابقه کتابخوانی از کتاب اخلاقی"سیمای فرزانگان” با استقبال خوب طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

این کتاب نوشته استاد رضا مختاری است و به شرح مختصری از زندگی و نکات خاص اخلاقی علما وارسته می پردازد. به همه ی طلاب عزیز توصیه می شود برای یکبار حظ معنوی خواندن این کتاب را تجربه کنند.

مسابقه کتابخوانی

مسابقه

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: اخبار موسسه, یار مهربان
[سه شنبه 1393-09-25] [ 11:33:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  کتابي که هر کسي يک بار بايد آن را بخواند ...

بعد از واقعه عاشورا، زنان حرم را به اسارت مي‌برند. اين را حتما شنيده‌ايد. اما شنيدنِ اين فاجعه با تجربه‌اش متفاوت است. در پيشانيِ زنانِ اهلِ حرم، انوارِ قدسي حق تابيده است. عليامخدراتِ کربلايي، گرچه همه در پرده‌ي حجب‌اند،‌ گرچه در ذات‌شان، حياي فاطمي موج مي‌زند، اما همه‌گي، نوادگان حيدرند. «مردي» و «مردانگي» جزو اولين خصائص و خصلت‌هاشان است. پس، حالا که اسيرند، حالا که در متن فاجعه خيمه زده‌اند، قرار نيست عرصه را به دشمن واگذارند. مردانه مي‌ايستند. مانند مردهاشان. اينطور مي‌شود که زينبِ اسير در مجلسِ بزمِ يزديان، خطبه‌اي قرائت مي‌کند که انگار از حنجره‌ي مردي پيروزِ جنگ قرائت مي‌شود، نه زني اسير. وجه ممتازکننده واقعه عاشورا همين است شايد.تاريخ تکرار مي‌شود. قرن‌ها بعد، در جنگي نابرابر که هر قدرتي، به دشمنِ خونخوار چيزي هبه مي‌کند تا تيغ‌ِ آخته‌اش را روي مردمانِ سرزميني مجروح از ظلم‌هاي ستبرِ تاريخي تيزتر کند، زنِ جواني اسيرِ دشمن مي‌شود. زني که تکه آينه‌ي کوچکِ شکسته‌اي است که در مقابلِ بزرگيِ زينبِ کبري گرفته‌اند. زن، مثل زينبِ کبري که کودکانِ يتيمِ مردانِ کشته‌شده در واقعه کربلا را تيمار مي‌کرد، قرار بود زيرِ بال و پر قربانيانِ اين جنگ نابرابر را بگيرد. زن درست مثل زينبِ کبري، قرار نبود لباس رزم بپوشد و نبرد کند. زن، قرار نبود نيروي جنگي باشد، قرار نبود آموزشِ نظامي ببيند، قرار نبود تيغ و تير بر روي کسي فروآورد. او، شبيه به زينب مي‌خواست پرچم حق‌طلبي را بلند نگاه دارد. تنها و تنها قرار بود به ريسمانِ بلندِ انسانيت چنگ بزند. قرار بود نجات دهنده‌ي انسان‌هاي ديگر باشد. انسان‌هايي که زخم‌هاي جنگِ نابرابر، تن و روان‌شان را فرسوده کرده بود.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1 · 2

موضوعات: بانوی نامدار, یار مهربان
[یکشنبه 1393-09-09] [ 10:32:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  کتاب"عقیله بنی هاشم زینب سلام الله علیها " ...

عقیله بنی هاشم

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: یار مهربان
[پنجشنبه 1393-08-15] [ 09:37:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  مبلغ و اخلاق ...

ابزار تبلیغ

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: یار مهربان, تبلیغ
[یکشنبه 1393-08-11] [ 09:36:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  آغاز مرحله دوم مسابقه مجازی کتابخوانی از کتاب "۳۰۰ نکته در مدیریت اسلامی" ...

مدیریت اسلامی

مرحله دوم مسابقه بزرگ مجازی کتابخوانی از کتاب ۳۰۰ نکته در مدیریت اسلامی برگرفته از تفسیر نور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی برگزار می شود.
به گزارش فرهنگ نیوز ، سازمان بسیج شهرداری تهران پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی و اعتلای سطح عمومی معارف دینی و اسلامی مرحله دوم مسابقه ی بزرگ کتابخوانی مجازی را برگزار می کند.

بر همین اساس دومین مرحله مسابقات کتابخوانی بسیج شهرداری تهران از کتاب ۳۰۰ نکته در مدیریت اسلامی برگرفته از تفسیر نور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی برگزار می شود و علاقمندان می توانند تا ۱۰ مهر ماه، با مراجعه به سایت www.azmoonketab.ir ضمن ثبت نام و دریافت کتاب الکترونیکی، در مسابقه شرکت کنند.

در این مسابقات که تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت، هر ماه یک کتاب را به مخاطبان پیشنهاد می شود و در پایان جوایز ارزشمندی نظیر سکه ی بهار آزادی، کمک هزینه ی سفر مشهد مقدس و ده ها جوایز ارزنده را به برگزیدگان اهدا خواهدشد .

اولین مرحله از این مسابقات از “کتاب واجب فراموش شده” برگزار شد که در پایان ۵۰ نفر از شرکت کنندگانی که به تمامی سوالات پاسخ صحیح داده بودند جوایز نفیسی اهدا شد.

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: یار مهربان
[سه شنبه 1393-06-18] [ 08:48:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  سوال: چگونه مي توان گفت : برعذاب دورخ صبر مي کنم ، ولي بر فراق خداوند توان صبر ندارم ؟ ...


حجت الاسلام قرائتي:

مادر براي ديدار فرزندش که در منطقه اي دور مشغول تحصيل يا خدمت است ، مشکلات سفر را تحمل و سرما وگرما را برخود هموار مي کند،اما اگر وقتي به مقصد رسيد به او بگويند فرزندت از اينجا به جاي ديگر منتقل شده است مي گويد برسرما وگرما و مشکلات  سفر صبرمي کنم ،اما چگونه فراق فرزندم را تحمل کنم.

حضرت علي در دعاي کميل مي گويد «صبرت علي عذابک فکيف اصبرعلي فراقک »
خدايا !برعذاب تو صبر مي کنم ولي چگونه بر فراق تو صبر کنم ؟
تمثيلات حجت الاسلام قرائتي

 

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نکته های ناب, یار مهربان
[دوشنبه 1393-05-27] [ 12:50:00 ب.ظ ] لینک ثابت

  غزه در حصار ...

کتاب قدس

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: مناسبت ها, یار مهربان
[سه شنبه 1393-04-31] [ 11:31:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  گلي که از بهشت مهمان ‌خانه ما شده است! ...

کتاب"مادر اگر اين‌گونه مي‌بود”
نویسنده: راضيه محمدزاده
چاپ سوم، ناشر: مرکز فرهنگي- انتشاراتي منير(تهران)


از آن هنگام که موجود زنده‌اي به نام جنين در رحم شروع به رشد و نمو مي‌کند، آرزوهاي شيرين مادري شکل مي‌گيرد. همه مادران درخشان‌ترين و زيباترين آينده را در ذهن خود براي فرزندشان به تصوير مي‌کشند.

آن‌ها آرزومند فرزندي سالم و صالح هستند تا جسم و جان و اخلاق و دين او مايه روشنايي چشم‌شان در دنيا و آخرت باشد. اين کتاب به بررسي حساس‌ترين دوران رشد و تکامل فرزند (از تولد تا 14 سالگي) مي‌پردازد و با ارائه راه‌کارهاي عملي در زمينه‌هاي مهمي چون: نخستين دقايق زندگي نوزاد، اعمال روز هفتم، دوران اميري و نيارهاي آن، آماده کردن فرزند براي مدرسه و تحصيل، ايجاد روح مذهبي در کودک، پرورش احساس مسئوليت و اعتماد به نفس در او، شناخت استعدادها و شکوفايي آن‌ها، نقش رسانه‌هاي گروهي در تربيت و بسياري از مسائل ديگر راهنماي همه پدران و مادران و مربيان تعليم و تربيت است.اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: نکته های ناب, مشاوره, یار مهربان
[دوشنبه 1393-04-30] [ 11:10:00 ق.ظ ] لینک ثابت

  نهج البلاغه, اقیانوسی موج خیز ...

نهج البلاغه

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: یار مهربان
[چهارشنبه 1393-04-25] [ 09:12:00 ق.ظ ] لینک ثابت
 
فراخوان یاوران حسینی